Viimeistään nyt on otettava hetki aikaa lahjaostoksille. Moni pähkäilee mitä faijalle, puolisolle, poikafrendille tai muulle tärkeelle kaverille vois hankkia. Mikä siinä onkin, et lahjan keksiminen aikuiselle miehelle on hankalaa. Noh, pari täysmustia, pehmeeresorisia puuvillasukkia on toki aina hyvä juttu. Alla lisäksi muutama muukin takuuvarma täsmäidea, jotka ainakin ite mieluusti vastaanottasin. Ja kotimaisia tuotteita, tottakai. Aikaa on vähän ja osa näistä on saatavana vaan tilausvalikoimista, eli ne ei enää ehdi pukinkonttiin. Mut ei hätää, mä itekkin askartelen monesti omin pikkukätösin lahjakortin tapasen väkerryksen tuotteen kuvasta, joka jo itessään on hellyyttävän persoonallinen.
Tässä näitä:
1. BALMUIR Pallas-hansikkaat, suomalaista hirvennahkaa, 189€. Ylellisen pehmeet ja lämpimät hanskat on käsitelty likaa ja vettä hylkiviksi. Hyvälaatuset, klassiset käsineet on aina tervetulleet. Monogrammi-painatuksella saa lahjasta entistäkin hienomman. Hanskat löytyy ainakin täältä.

2. LOVIA, Kanto-korttilompakko, lohen- ja hirvennahkaa, 105€. Upee, käsityönä atlantin lohen- ja kotimaisen hirven nahoista valmistettu lompakko on taatusti mieluinen lahja jokaiselle tyylitietoiselle ja eettisiä arvoja vaalivalle edelläkävijälle. Korttilompakkoon ja muihin Lovia tuotteisiin voit ihastua ja myös tilata niitä täältä.

3. M ROOM, MGroom Skin-ihonhoitotuotteet, 25-30€. Groomaus-tuotteet miehelle on aina hyvä lahja. Suomessa valmistetun MGroom-sarjan stailit pakkaukset sopii kaikille ja takuuvarma tuote linjasta on ainakin Matte Facial Mousturizer – kosteusvoide. MGROOM SKIN tuotteet voit hankkia täältä tai M Room parturiliikkeistä kautta maan.

4. FRENN, Max-kaulurihuivi, merino-villaa, 139€. Kauluri-sanasta tulee kivasti lapsuus mieleen. Samalla periaatteella toimii tää superkäytännöllinen ja staili asuste. Frennin tuotteista löytyy paljon muutakin, mitä mieluusti käärii pakettiin, itellekin. Kato vaikka.

5. LAUKKA, sankarinaula-koru, terästä, 25€. Vaikka lahjansaaja ei koruja käyttäskään, tää Marko Björsin suunnittelema rintakoru sopii mun mielestä kaikille, rokkarista yritysjohtajaan, teinistä vaariin. Laukka-sarjan koruja pääset ostamaan täältä.

Älä kuitenkaan stressaa lahjahankinnoista, vaan muista, että tärkeintä joulussa on yhdessäolo ja rauhoittuminen.
HYVÄÄ JOULUNAIKAA KAIKILLE!
Tuotekuvat valmistajien.
MIESKIN ©2017 All rights reserved